Блочно-транспортабельна (модульна) котельня

Коротка характеристика БТК

Блочно-транспортабельна котельня забезпечує виробництво мережевої води з розрахунковим температурним графіком 90/70 ºС. Розрахунок тепломеханічної системи виконаний на закриту систему теплопостачання. Мережева вода подається до споживача за допомогою мережевих насосів одинарних/здвоєних. Для захисту котла від низькотемпературної корозії передбачений рециркуляційний насос. Для зниження жорсткості мережевої води в тепломеханічній частині котельні передбачено систему пом’якшення води, підживлювальні станції та бак запасу хімпідготовленої води. Режим роботи підживлювальної установки автоматичний. Дане обладнання використовується і при заповненні системи теплопостачання перед пуском.

В склад котельні входять компенсатори об’єму мембранного типу для компенсації об’єму води всередині котельні. Для зливу води із трубопроводів і обладнання в котельні встановлена система каналізації. Теплова схема котельні оснащена необхідними контрольно-вимірювальними приладами, засобами автоматизації та регулювання. Трубопроводи оснащені пристроями для спуску води та повітря.

 Типова компоновка котельні

Блочно-тарспортабельна (блочно-модульна) котельня

Транспортабельний модуль

Контейнер під обладнання виконаний згідно пожежних та будівельних норм. Металевий каркас обшитого профнастилом виробництва Італія. Контейнер утеплений мінеральною ватою URSA товщиною 100мм.

Конструкція каркасу прорахована на всі види навантажень. Матеріали та комплектуючі контейнера сертифіковані на території Україні та підбриються згідно розрахунків проектного відділу. В конструкцію транспортабельного модуля входить система освітлення, система опалення контейнера, витяжна система (природня та примусова). 

 
 

Опалення та вентиляція

В приміщенні котельні встановлені електричні конвектори для підтримки температури в приміщенні. Розрахункова температура + 5°С.Вентиляція котельні передбачена за рахунок системи припливно-витяжної вентиляції. Вентиляція підібрана з розрахунку трикратного повітрообміну в приміщенні котельні та подачі необхідної кількості повітря для горіння.

Фундамент

Блочно транспортабельний модуль встановлюють на фундамент стрічковий, з бетонних блоків або монолітного бетону класа не менше В20. Глибина фундаменту не менше 400 мм.

Димова труба

Для забезпечення розсіювання шкідливих речовин в продуктах згорання передбачено встановлення теплоізольованих димових труб, висота та діаметр підбирають згідно окремих проектних розрахунків. Висота димових труб при природній тязі розраховуються на основі результатів аеродинамічного розрахунку газоповітряного тракту і провіряються по умовам розсіювання в атмосфері шкідливих речовин.

Система автоматизації

Технологічний захист забезпечується блоком котельної автоматики. Щит управління, на якому фіксується режим і параметри роботи основного обладнання котельні.У котельні встановлено сигналізатор чадного газу.Автоматичний захист відключення всіх котлів спрацьовує при загазованості приміщення по чадному газу; зникненні електроенергії; підвищенні або зниженні тиску теплоносія від норми; підвищенні температури теплоносія вище норми; зупинці циркуляційних насосів; спрацюванні пожежної сигналізації; несправності в приладах автоматизації і сигналізації.